И без Варди Лестър върви уверено (видео)

Отборът на Лестър спечели убедително с 3:0 при гостуването си на Нюкасъл в мач от 21-вия кръг на Премиър лийг. Айосе Перес (36), Джеймс Мадисън (39) и Хамза Чъдури (87) реализираха за “лисиците” при отсъствието на голаджията Джейми Варди. Домакините бяха принудени да играят почти цяло полувреме с човек по-малко заради контузия и вече извършени смени. С успеха момчетата на Брендън Роджърс и този кръг си гарантиране оставане пред Манчестър Сити.

Гостите наложиха тотално териториално преимущество от началото на двубоя. В третата минута Джони Еванс пропусна чудесен шанс за откриване на резултата, след като беше на точното място при корнер. Секунда след избиването на Мартин Дубравка бранителят не успя да направи добавка. В 15-ата Юри Тилеманс отправи великолепен удар от 21 метра, при който стражът на домакините реагира, но остави топката в опасна близост - никой не се възползва. В 25-ата Нюкасъл създаде брилятна възможност за гол при контра. Джонджо Шелви игради акцията с много хубаво извеждащо подаване, Жоелинтон преодоля вратаря, но се забави.
В 36-ата Флориан Лежюн направи подарък на Айосе Перес. Пасът на защитника в наказателното поле беше пресечен, нападателят стигна до топката и отбеляза с диагонално насочване. Ако не беше вкарал, навярно щеше да бъде назначена дузпа. Три минути по-късно високата преса “лисиците” отново даде резултата. Те отнеха топката и Джеймс Мадисън реализира зрелищен гол с изстрел от 20 метра, при който топката влетя в близост до сглобката - 0:2.
В добавеното време на първата част Стив Брус направи две принудителни смени. Преди началото на второто полувреме домакините прибегнаха и до третата си смяна. Така в 50-ата минута контузията на Фабиан Шер обрече “джордитата” да доиграят срещата с човек по-малко. Това нанесе нов силен удар по амбициите на тима за поне точка. В 87-ата минута Хамза Чъдури вкара страхотен гол с изстрел от 20 метра за крайното 0:3.