Дивизионни титли за Филаделфия и Сан Франциско, Тенеси също в елиминациите

Филаделфия и Тенеси грабнаха последните свободни места за участие в плейофите на НФЛ. „Орлите“ спечелиха титлата в НФК Изток след 34:17 като гости на НЙ Джайънтс. Резултатът бе равен на старта на последната част, но Джейк Елиът вкара фийлдгол от 50 ярда, а Бостън Скот отбеляза два от трите си тъчдауна за да реши спора в полза на тима от Града на братската любов.

Тенеси взеха последния „уайлд кард“ в АФК след като получиха шанс да излязат срещу резервите на Хюстън. „Тексасците“, невярващи, че могат да се изкачат трети в конференцията, оставиха титулярния куотърбек Дешоун Уотсън на пейката, а защитата им цял следобед ескортираше Дерик Хенри по терена без да опитва да го спре. Бившият носител на трофея „Хайсмън“ пробяга умопомрачителните 211 ярда, като се разписа три пъти за победата с 35:14.

За първи път от десетилетие насам Ню Инглънд ще играят в „уайлд кард“ кръга. Водачи в АФК на старта на месеца „патриотите“ допълниха епичния си колапс с домакинска загуба от дънните риби на АФК Изток Маями. Тайтендът Майк Гесики отбеляза решителния тъчдаун (б.а. – едва четвъртият в професионалната му кариера) 24 секунди преди края за успеха с 27:24. Резултатът, съчетан с победата на Канзас Сити срещу ЛА Чарджърс, свали Ню Инглънд до №3 в АФК и ги лиши от планираната почивна седмица.

Сан Франциско спечелиха по инфарктен начин титлата в НФК Запад и домакинско предимство в хода на плейофите отново след 22 години пауза. Защитата на „найнърс“ спря Джейкъб Холистър на милиметри от крайната линия девет секунди преди изтичане на редовното време. Така СФ си тръгнаха от Сиатъл с победа за първи път от 2011 г. насам. Рахийм Мостърт отбеляза два тъчдауна, а новобранецът Дийбо Семюъл добави един за успеха с 26:21.