Жоржиньо коментира спорната ситуация

Съдията и вратарят позволиха на Челси да развали домакинския дебют на Артета в Арсенал (видео)

Полузащитникът на Челси Жоржиньо не смята, че е трябвало да бъде изгонен за нарушението си срещу Матео Гендузи по време на двубоя срещу Арсенал от Премиър лийг. В 76-ата минута, след като вече имаше един жълт картон, бившият футболист на Наполи задържа в гръб халфа на съперника, но арбитърът Крейг Поулсън не го предупреди официално.

“Аз нямам вина в случая. Контактът във футбола е нещо нормално. Това си беше фаул, но нищо повече от това”, заяви Жоржиньо веднага след последния съдийски сигнал на дербито, спечелено от неговия тим с 2:1.

Този момент от битката беше важен, защото седем минути по-късно точно Жоржиньо изравни, а след това Тами Ейбрахам вкара победния гол.

Роденият в Бразилия играч не беше сред титулярите на “Емиратс”, но влезе още преди паузата, тъй като Арсенал доминираше тотално.

“Този човек (б.р. - Жоржиньо) се появи в игра и всичко се промени тотално, като топката вече беше зас. Браво на него”, заяви Ейбрахам по адрес на своя съотборник.