Рейнджърс с първа победа на "Паркхед" от 9 години

Рейнджърс спечели голямото дерби на Шотландия срещу Селтик с 2:1. Отборът на Стивън Джерард постигна първа победа на "Паркхед" от 2010 г. насам. Това е първа домакинска загуба за "детелините" в първенството от края на сезон 2017-2018.

Райън Кент откри резултата в полза на гостите в 36-ата минута. Малко преди това Райън Кристи пропусна дузпа за "детелините". Домакините все пак изравниха малко преди почивката чрез Едуард, като топката се отклони от ръката му, което не бе забелязано от съдията, и не остави шансове на Макгрегър.

Удар с глава на Катич в 56-ата минута донесе така ценния успех на "сините". Отборът на Нийл Ленън, който беше в серия от 11 поредни победи в първенството, опита да натисне в последните 25 минути, но не създаде нищо съществено. В самия край на срещата нападателят на гостите Алфредо Морелос получи втори жълт картон за симулация и бе изгонен.

След този успех Рейнджърс изостава надве точки от вечния си съперник, който е лидер в класирането, но преследвачът е с мач по-малко. Очертава се най-оспорваната битка за титлата от години, а отборът на Джерард се надява да сложи край на доминацията на Селтик, който спечели осем поредни титли.