Тотнъм стигна до драматично равенство срещу последния (видео)

Норич и Тотнъм завършиха 2:2 в  драматичен двубой от 20-ия кръг на Премиър лийг, като резултатът остави неудовлетворени и двата отбора. "Шпорите" успяха да се върнат в мача след изоставане от един гол, но след това ужасяващ автогол на Орие ги принуди отново да се борят за точката, която донесе Хари Кейн от дузпа в края. Домакините пък можеха да поведат с два чисти гола, но попадение на Теему Пуки беше отменено след намесата на системата ВАР.

Мениджърът на Тотнъм Жозе Моуриньо беше извършил четири промени в стартовия си състав. Танги Ндомбеле започна за първи път от края на ноември. Лятното попълнение Джовани Ло Селсо също започна от първата минута, както и Хуан Фойт и Кристиан Ериксен. Четири промени беше извършил и колегата му Даниел Фарке. Като титуляри започнаха Джамал Люис, Марио Вранчич, Марко Стиперман и Онел Ернандес.

Гостите започнаха силно, като в шестата минута Ериксен стреля, но топката беше отразена от бранител на Норич. В осмата минута и домакините показаха зъби, като Люис отправи удар, но доста далеч от целта. В 10-ата минута грешка във взаимодействието между Ндомбеле и Ериксет в средата позволи на Норич да стигне до най-доброто си положение до този момент, но вратарят на Тотнъм Пауло Гасанига спаси удара на Стиперман. В 12-ата минута и Тотнъм стигна до добра възможност, но ударът на Деле Али мина над вратата. Така се стигна до 18-ата минута, когато Норич откри чрез Марио Вранчич.
Топката беше отнета в средата на терена от Хуан Фойт, Вранчич я пое и тръгна мощно към наказателното поле на Тотнъм и с хубав удар направи Гасанига безпомощен. Тотнъм опита да отговори, но играчите на Норич добре пазеха топката и не позволяваха на гостите да застрашат вратата им. Така се стигна до 33-ата минута, когато домакините стигнаха до второ попадение чрез Теему Пуки, който получи топката от Вранчич. Попадението обаче беше отменено от рефера Кевин Френд след намесата на ВАР заради много тънка засада на Пуки. Случилото се накара феновете да запеят "Това вече не е футбол". След тази ситуация Тотнъм заигра по-добре и играта се пренесе в половината на Норич.
Резултатът се запази до почивката. Втората част започна с положение пред вратата на Норич, но защитата на домакините се справи. В 52-ата минута Тотнъм получи право да изпълни пряк свободен удар близо до наказателното поле за игра с ръка на Люис. Зад топката застана Ериксен, който с директно попадение изравни резултата. В 58-ата минута Али вкара след подаване на Ло Селсо, но нападателят на "шпорите" беше в засада и попадението не беше зачетено. В 61-ата минута в отбраната на Тотнъм се отвори огромна пробойна, която позволи на Пуки да навлезе с топката в наказателното поле. Алдервейрелд успя да му я отнеме, но топката рикошира в крака на Орие и влетя в мрежата на "шпорите" за 2:1. Тотнъм отново тръгна напред.
Играта за кратко беше спряна в 68-ата минута, когато Лукас Моура извърши грубо нарушение, което възмути играчите на Норич. Постепенно играта се пренесе в половината на Норич, а мениджърите и на двата отбора започнаха да извършват смени, като в игра за Тотнъм се появи Ерик Ламела на мястото на Ло Селсо. Голмайсторът за Норич Вранчич пък отстъпи мястото си на Том Трайбъл. Натискът на Тотнъм даде резултат. В 81-ата минута "шпорите" организираха светкавична контраатака. Деле Али напредна през центъра и потърси Кейн отдясно. Нападателят на Тотнъм беше фаулиран от Цимерман и след намесата на ВАР беше отсъдена дузпа, която Кейн хладнокръвно реализира.
Това беше попадение номер 150 за звездата на "шпорите" в Премиър лийг. До края Тотнъм се опита да стигне до победно попадение, но въпреки продължението от седем минути резултатът се запази. Така Тотнъм събра 30 точки и остана на петото място, докато Норич продължава да е последен с 13.