Лестър прекъсна негативната серия, макар и с резервите, и ще посрещне Нова година на второ място (видео)

Лестър сложи край на серията си от три поредни мача без победа в Премиър лийг, след като надделя с 2:1 над Уест Хам на "Лондон Стейдиъм". Този резултат означава, че "лисиците" ще посрещнат Нова година със сигурност на второ място във временното класиране, тъй като в момента имат четири точки преднина пред шампиона Манчестър Сити, който утре приема Шефилд Юнайтед. Келечи Ихеаначо (40') откри резултата, след като в самото начало на мача гостите изпуснаха дузпа. Пабло Форналс (45') изравни, но Демарай Грей (56'), който именно пропусна 11-метровия наказателен удар, донесе победата на Лестър. Уест Хам, който допусна четвърта поредна домакинска загуба, остава само на точка над зоната на изпадащите, а бъдещето на Мануел Пелегрини изглежда все по-несигурно.

Лукаш Фабиански пропусна последните 11 мача заради контузия, но днес се завърна на вратата на Уест Хам. Иначе Пелегрини бе предприел седем промени. Фабиан Балбуена, Деклан Райс, Пабло Форналс и Себастиан Але бяха играчите, запазили местата си.

Брендън Роджърс спази обещанието си, че ще даде почивка на някои от титулярите си в този мач, но броят на промените бе доста изненадващ. Мениджърът на "лисиците" предприе цели девет корекции в сравнение с мача с Ливърпул преди два дни. Единствено Каспер Шмайхел и Джони Еванс бяха запазили местата си. Джейми Варди, който има 29 гола в Премиър лийг през 2019-а, дори не попадна в групата. Днес на голамйстора на "лисиците" се е родила дъщеричка, така че това бе поводът за неговото отсъствие.
В деветата минута гостите получиха дузпа, след като Грей изведе добре Ихеаначо, а Фабиански излезе напред и буквално помете нападателя на Лестър. Стражът получи жълт картон, а Демарай Грей се нагърби с изпълнението. То обаче не бе добро и вратарят на Уест Хам спаси.
Масуаку отправи хубав изстрел от 20-ина метра в 22-рата минута, но Шмайхел реагира добре и изби.
Двубоят бе доста безличен до 40-ата минута, когато Айосе Перес успя да върне от самата аутлиния центриране на Джъстин. След това Келечи Ихеаначо засече с глава отблизо, давайки аванс на Лестър.
Няколко минути след това удар на Грей профуча встрани от целта.
Уест Хам обаче успя да отговори бързо и в самия край на първото полувреме резултатът бе изравнен. Филипе Андерсон направи добър пробив отдясно, след което върна много прецизно по земя в наказателното поле, а Пабло Форналс засече от точката за изпълнение на дузпа. Шмайхел също не успя да се намеси много добре - 1:1.
В добавеното време на първата част Себастиан Але пропусна страхотна възможност да направи пълен обрат, след като от няколко метра не успя да намери рамката на вратата и топката се озова от външната страна на мрежата.
В 56-ата минута Лестър организира много добра контраатака. Диоп се опита да я спре с две нарушения, но така и не успя. Айосе Перес остана на крака, след което изведе Грей, който стреля в далечния ъгъл - 1:2.
Брендън Роджърс все пак пусна една ог големите си звези - Джеймс Мадисън, в 64-тата минута. Малко след това и Уилфред Ндиди се включи.
До края гостите не допуснаха особени опасности пред вратата на Шмайхел и си тръгнаха с трите точки от Лондон.