Революцията на Анчелоти в Евертън продължи (видео)

Карло Анчелоти изведе Евертън до втора поредна победа, откакто застана начело на клуба. Само два дни след дебюта на италианеца, "карамелите" стигнаха до успех с 2:1 при гостуването си на Нюкасъл. Те нанесоха на "свраките" втора загуба на "Сейнт Джеймсис Парк" от началото на сезона.

В герой за Евертън се превърна Доминик Калвърт-Люин, който реализира два гола. 22-годишният нападател откри резултата в 13-ата минута и се разписа за 1:2 в 64-ата. Шар изравни за Нюкасъл в 56-ата минута, но бързо отново се оказа догонващ и не успя да стигне до ново попадение.

След този успех тимът от Ливърпул вече е десети в класирането, като вече гледа към местата, даващи право за място в евротурнирите.

Калвърт-Люин, който донесе победата на Евертън над Бърнли преди два дни, се възползва от отклонен удар на Сигурдсон, за да открие резултата. След попадението домакините подложиха съперника си на сериозен натиск, а Алмирон удари греда.

Агресивната игра на "свраките" продължи и след почивката, а Шар успя да изравни, след като Анди Каръл отклони към него топката след спечелен въздушен двубой. Шест минути по-късно обаче Каръл имаше вина за гол във вратата на тима му. Тио Уолкот открадна топката от нападателя и изведе Ричарлисон отдясно. Бразилецът напредна и успя с ниско центриране да намери Калвърт-Люин, който влезе с топката в мрежата.

НЮКАСЪЛ - ЕВЕРТЪН 1:2