Аспарухов и Верона взеха "българското" дерби срещу Сора на Грозданов (видео + снимки)

Българският волейболист Аспарух Аспарухов и неговият Калцедония (Верона) записаха едва 6-а победа от началото на сезона в италианската Суперлига. Воденият от Радостин Стойчев тим се наложи като като гост над слабака Глобо Банка Пополаре дел Фрузинате (Сора), с българинът Бранимир Грозданов в състава, с 3:1 (25:20, 26:24, 21:25, 25:11) в мач от 14-ия кръг, игран снощи пред едва около 1000 зрители в "Пала Коча".

Така Верона остана на 7-о място във временното класиране със 17 точки след 6 победи и 7 загуби. Грозданов и съотборниците му пък са на дъното, на последната с 13-а позиция с едва 4 точки след 1 победа и 12 загуби. В следващия 15-и кръг Аспарухов и компания са домакини на Сър Сейфти Конад (Перуджа), а Сора гостува на Консар (Равена), с националът Алекс Грозданов. Срещите са съответно на 16 януари (четвъртък) от 21,30 часа българско време и ден по-рано на 15 януари (сряда) по същото време.

Аспарух Аспарухов започна като титуляр за Верона, след което бе сменен във втория гейм, за да се върне отново в игра за началото на четвъртата част. Все пак, българският посрещач стана втори по резултатност с 11 точки (3 блока, 1 ас, 50% ефективност в атака и 50% позитивно посрещане) за успеха на Верона, с колкото завърши и американският национал Гарет Муагутутиа (2 аса, 39% ефективност в атака и 33% позитивно посрещане)

Френският национал Стефан Бойер отново бе над всички със страхотните 27 точки (2 аса и 51% ефективност в атака) за победата и закономерно бе обявен за MVP на мача.

От друга страна Бранимир Грозданов игра силно цял мач за домакините от Сора и стана най-резултатен с 15 точки (1 блок, 1 ас, 41% ефективност в атака и 24% позитивно посрещане). Също 15 точки реализира бразилецът Жоао Рафаел Ферейра (1 блок, 1 ас, 36% ефективност в атака и 47% позитивно посрещане), но и това не бе достатъчно за успех.

ГЛОБО БАНКА ПОПОЛАРЕ ДЕЛ ФРУЗИНАТЕ (СОРА) - КАЛЦЕДОНИЯ (ВЕРОНА) 1:3 (20:25, 24:26, 25:21, 11:25)
СОРА: Мурильо Радке 2, Радивон Мискевич 8, Жоао Рафаел Ферейра 15, БРАНИМИР ГРОЗДАНОВ 15, Габриеле Ди Мартино 2, Едоардо Канески 6 - Алесандро Сордженте-либеро (Мануел Алфиери 1, Купоно Фей, Стийн Ван Тилбург 5, Симоне Скопелити 5, Пиерпаоло Маути-либеро)
Старши треньор: МАУРИЦИО КОЛУЧИ
ВЕРОНА: Лука Спирито 4, Стефан Бойер 27, АСПАРУХ АСПАРУХОВ 11, Гарет Муагутутиа 11, Емануеле Бирарели 5, Себастиан Соле 5 - Федерико Бономи-либеро (Федереко Марета, Енрико Честер 5, Кори Чейвърс 5)

Старши треньор: РАДОСТИН СТОЙЧЕВ.