Клоп: Битката за титлата не е приключила

Битката за титлата не е приключила, категоричен бе мениджърът Юрген Клоп след победата на Ливърпул с 4:0 срещу Лестър Сити в четвъртък. "Червените" надвиха още един пряк конкурент с разлика и вече водят с 13 точки на върха в класирането.

"Честно казано, не ми се говори за битката за титлата, докато тя все още е в разгара си. "Изиграхме добър мач. Завършихме силно и вкарахме някои хубави голове. Не слушаме приказките за края на сезона и се концентрираме само върху следващия мач, защото имаме какво да подобряваме. Примерно, контролът над мача, защитата ни през първото полувреме. Постигнахме сладка победа и утре (б.пр.- днес) започваме наново", каза той.

В историята на Висшата лига няма отбор, който е имал 13 точки преднина в този момент от сезона и не е станал шампион. За последно Манчестър Юнайтед разполагаше с този комфортен аванс през 1993/1994 и "червените дяволи" завършиха първи с осем точки пред втория.

"Такива неща и аз мога да си измислям постоянно. В историята на английския футбол няма отбор, който да е имал такава преднина и да я е губил цялата. Това звучи толкова негативно, защо да искам да си го мисля изобщо?

"Казах, че се фокусираме върху следващия мач. Петте предстоящи са срещу Уулвс, Шефилд Юнайтед, Евертън, Тотнъм и Манчестър Юнайтед. Като ги казвам, нищо не ми звучи вече решено. Нашата задача е да се подготвим за тези мачове. Всичко друго е без значение", завърши той.