Анчелоти дебютира с финес на "Гудисън Парк" (видео)

Отборът на Евертън спечели с 1:0 у дома срещу Бърнли в двубой от 19-ия кръг на Премиър лийг. Доминик Калвърт-Люин вкара единствения гол в 80-ата минута с много елегантен летящ плонж. Това беше дебютен мач за новия наставник на “карамелите” Карло Анчелоти. С победата ливърпул зарадваха публиката на “Гудисън Парк” и се вдигнаха до средата на класирането.

Гостите създадоха чудесна възможност още в третата минута. Бен Мий стреля към вратата, стражът беше преодолян, но Джери Мина изби пред голлинията. В седмата домакините пропуснаха превъзходен шанс - Ник Поуп спаси брилянтно след удар от десет метра на Мейсън Холгейт. В 23-ата Хокгейт стреля встрани след хубаво центриране на Гилфи Сигурдсон. В 35-ата гостите можеха да отбележат чрез Дуайт Макнийл.
В 56-ата минута Ричарлисон пропусна чудесна възможност, но първото му докосване го обрече на провал. В 80-ата Доминик Калвърт-Люин реализира зашеметяващо попадение с летящ плонж от около 15 метра.