Артета дебютира с равенство начело на Арсенал (видео)

Микел Артета дебютира с равенство като мениджър на Арсенал, след като "топчиите" завършиха 1:1 с Борнемут на "Виталити Стейдиъм" в двубой от 19-ия кръг на Премиър лийг. Дан Гослинг (35') даде аванс на домакините, а Пиер-Емерик Обамеянг (63') изравни след почивката. Въпреки че доминираха, лондончани обаче така и не успяха да стигнат до пълен обрат и остават с една победа в последните си 14 мача във всички турнири.

Артета бе направил три промени в състава на  Арсенал. Месут Йозил, Александре Лаказет и Сократис Папастатопулос започнаха днес. Калъм Чеймбърс бе наказан, а Габриел Мартинели пропусна срещата заради травма. Емил Смит Роу остана на пейката за началото. Еди Хау също беше предприел три корекции. Стив Кук, Джак Симпсън и Калъм Уилсън стартираха за домакините.
Двата отбора изиграха сравнително равностойно първо полувреме. Тъкмо когато се създаде впечатлението, че Арсенал започва да доминира, Борнемут поведе в резултата. Джак Стейси получи отдясно, след което върна от аутлинията към Гослинг, който изпревари Торейра и засече отблизо.
В 43-тата минута отбраната на Арсенал отново не действаше добре, което даде шанс на Анди Кинг да стреля до близката греда, но Лено изби.

В крайна сметка Борнемут заслужи аванса си на почивката, тъй като игра с повече хъс и енергия. Гостите не успяха да нанесат нито един точен удар през първата част, въпреки че опитите за това бяха девет.
Арсенал не успяваше да стигне до голови положения и през първата четвърт на втората част. В 61-вата минута Обамеянг опита да чукне топката покрай Рамсдейл след едно дълго подаване на Йозил, но Стейси го блокира, а след това стражът улови.
Две минути след това Обамеянг изравни резултата. Удар на Нелсън от границата на наказателното поле рикошира в крака на бранител и се озова на пътя на капитана на Арсенал, който от движение стреля в близкия ъгъл.
В 70-ата минута Лаказет имаше шанс да направи пълен обрат, след като бе изведен от Луис зад отбраната, но в последния момент ударът му бе блокиран.
В 81-вата минута Уилсън прати топката във вратата на Лено, но попадението правилно бе отменено заради засада.
В добавеното време Джо Уилок провали добра атака на Арсенал и стреля леко в ръцете на Рамсдейл, вместо да потърси подаване към Обамеянг. Гостите обаче не успяха да наложат натиск и се примириха с точката.