Клипърс надигра Лейкърс в баскетболното дерби на Коледа (видео)

Кауай Ленърд отбеляза 11 от 35-те си точки в последната четвъртина и спечели 12 борби за победа на Клипърс със 111:106 срещу Лейкърс в дербито на Лос Анджелис от Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА). По този начин Клипърс съкратиха пасива си срещу градския съперник в Тихоокеанската дивизия на два мача.

Монтрезл Харел вкара 18 точки като резерва, Пол Джордж добави други 17 и Клипърс спечелиха за втори пореден път дербито. Кайл Кузма пък вкара 25 точки за Лейкърс, докато Лебдрон Джеймс завърши с 23 точки, десет асистенции и девет борби. Антъни Дейвис вкара още 24 точки за Лейкърс, които загубиха четвърти пореден мач.

Лейкърс получиха шанс да изравнят в последните секунди, но атаката на Джеймс бе спряна с видеоповторение. Джордж пък хвърли две точни стрелби от нарушение за крайния резултат.