Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II - 1:0 /Почивка/

Спарта (Прага) следи Десподов

Чешкият гранд Спарта (Прага) следи футболист номер 1 на България за 2018 година Кирил Десподов, съобщава БТА. 23-годишният Десподов е преотстъпен до лятото от италианския Каляри на Щурм (Грац), като прави фурор с представянето си за австрийския клуб със седем гола и седем асистенции в 13 изиграни мача през есента. Със силните си изяви българският национал е предизвикал интереса на няколко клуба, сред които Спарта.

Спортният директор на чехите Томаш Росицки лично е наблюдавал българина в мача от австрийския шампионат срещу Алтах на 8 декември в Грац, като Росицки планира да присъства на поне още един мач на Десподов след зимната пауза. Щурм стартира пролетния полусезон в австрийскатна Бундеслига на 16 февруари с домакинско на Матерсбург. Спарта (Прага) заема четвъртото място в чешкия елит, на пет точки зад втория Виктория Пилзен след 20 изиграни кръга. Вторият дял от кампанията в местната лига също започва в средата на февруари.