ПАОК поведе в Гърция

Отборът на ПАОК е новият лидер в шампионата в Гърция. Тази вечер тимът от Солун разгроми с 5:1 Атромитос в двубой от 16-ия кръг. Така ПАОК се възползва по най-добрия начин от грешната стъпка на Олимпиакос, който направи 0:0 с Волос в неделя и поведе с 2 точки аванс пред тима от Пирея в класирането.

Аделино Виейриня откри за ПАОК в 13-ата минута, а исландския бранител Сверир Инги Ингасон довърши гостите с две попадения до края на първото полувреме. Полякът Карол Свидерски вкара осмия си гол от началото на сезона за първенството в 53-ата минута от дузпа. Малко след това Атромитос отбеляза почетно, а Йосип Мишич оформи крайното 5:1 десетина минути преди края. С успеха ПАОК съра 40 точки, докато Олимпиакос има 38. Далеч зад тях е третият АЕК с 28.