И Аква Спорт се класира за Суперфинала на U19 при ватерполистите

Отборът на Аква Спорт стана втори сигурен участник в Суперфинала на държавното първенство по водна топка за юноши старша възраст U19, родени 2001 г. и по-малки, след като спечели група „Б“ на Квалификация 1 в столицата.

Ден по-рано това направи и шампионът във възрастта КПС Варна, който пък без проблеми взе три победи от три мача в група „А“, която се игра в черноморската столица.

Турнирът в София се оказа изключително напрегнат и равностоен, като първите 4 отбора в крайното класиране – Аква Спорт 10 т., Славия 8 т., Локомотив НН 6 т. и Ботев 2000 – 4 т. направиха драматични мачове помежду си.

Аква Спорт спечели само с по 1 гол разлика срещу Локомотив НН (11-10) и Ботев 2000 (10-9), като отстъпваше с 2 попадения през втората част и завърши наравно (11-11) със Славия.

„Белите“ трудно, но заслужено също надделяха само с гол над Локомотив НН (14-13), но стигнаха едва до хикс с Ботев 2000 (11-11) в последния мач на турнира и това прати Аква Спорт на първото място. Успех на Славия дори и с един гол класираше славистите на Суперфинала.

От двубоите между тези 4 отбора само един завърши с убедителна победа – 16-8 на Локомотив НН над Ботев 2000. Пети без спечелена точка остана съставът на Левски, отстъпил с 9-14 пред Аква Спорт, с 9-15 пред Славия, с 2-22 пред Локомотив НН и с 6-15 пред Ботев 2000.

Много добри впечатления остави играта на младия врачански отбор, воден от младия треньор Радослав Шеремедски.

Оформи се и шестицата за втората квалификация, която включва отборите, заели местата от второ до четвърто в двете групи: Славия, Локомотив НН, Ботев 2000, Комодор, Черноморец и Тича.

Първите два състава от Квалификация №2 също се класират за Суперфинала, където ще се разпределят медалите. По програма Квалификация №2 е от 6 до 8 март 2020 г.,а домакинът още не е определен.