Един Яго не стига, Селта ще посрещнe Нова година като изпадащ (видео)

Отборът на Леванте спечели с 3:1 у дома срещу Селта в двубой от 18-ия кръг на Ла Лига. Яго Аспас даде аванс на гостите от Галисия с попадение в 12-ата минута. Голове на Роджър Марти (60 и 70) и Борха Майорал (90) зарадваха публиката на “Сиутат де Валенсия”. Поражението остави тимът от Виго на изпадащата 18-а позиция и това няма как да се промени преди началото на 2020 година.
В 12-ата минута след изпълнение на корнер Нестор Араухо продължи топката с глава и Яго Аспас реализира с удар от въздуха с крак от около седем метра - 0:1. Валенсианци започнаха да пресират високо и да затрудняват изнасянето на топката. В 36-ата “небесносините” пропуснаха да удвоят след добро центриране на Рафиня. В 42-ата Рубен Бланко отрази при опасен удар на Роджър.
В 49-ата вратарят Айтор Фернандес се справи с удар с глава на Аспас. В 60-ата Хосе Моралес направи страхотен пробив в наказателното поле, върна топката назад и Роджър отбеляза от седем метра, изравнявайки. Десет минути по-късно Майорал напредна отляво и подаде по земя за Роджър, който се разписа с шпагат за 2:1. В 90-ата Майорал вкара за крайното 3:1 след нов рейд отляво, този път на Тоньо.