Лампард надигра Моуриньо, Челси запази четвъртото място

Франк Лампард показа на бившия си наставник Жозе Моуриньо, че е достигнал ниво, на което може да се надиграва с него. Неговият Челси надигра Тотнъм в лондонското дерби и спечели с 2:0. Вилиан отбеляза и двете попадения през първото полувреме. Той откри резултата в 12-ата минута с красив удар и се разписа отново в края на първата част от дузпа.

След почивката Хюн-Мин Сон получи червен картон за опасна игра срещу Рюдигер, което до голяма степен сложи край на интригата. Ситуацията предизвика расистки обиди от феновете на домакините към бранителя на "сините".

С този успех Челси запази четвъртото място, след като колебливи изяви последно време го застрашиха. Отборът на Лампард има аванс от четири точки пред петия Шефилд Юнайтед, а Тотнъм е седми, като изостава на шест точки от лондонския си съперник.

Двубоят започна на високо темпо, но "сините" бяха по-активният отбор в началото. В 12-ата минута Вилиан финтира Орие, освободи си пространство за изстрел и с красив удар прати топката във вратата. Така Челси поведе, а след попадението продължи да има по-голям контрол върху случващото се на терена.

Тотнъм изглеждаше объркан и не можеше да намери ритъма си. Една от причините за това бе силната игра на съперника, който атакуваше при всяка възможност. При една от следващите ситуации пред вратата на домакините Ейбрахам не успя да насочи добре топката с глава след центриране на Алонсо. По-късно пък Маунт бе блокиран в последния момент.

Тимът на Моуриньо създаде първото си добро положение в 28-ата минута. Тогава Сисоко намери Кейн в наказателното поле и нападателят стреля неточно от отлична позиция. Малко по-късно Кейн изведе Сон зад защитата, но южнокореецът прати топката над вратата. Добрият период на “шпорите” бе кратък и те отново отстъпи инициативата на съперника.

В самия край на полувремето вратарят на Тотнъм Пауло Гасанига усложни ситуацията на своя отбор. Той излезе, за да пресрещне Маркос Алонсо, но не уцели топката и отнесе играча. Първоначално съдията не отсъди нищо, но след разглеждане със системата за видеоповторения даде дузпа за “сините”. Вилиан се разписа от бялата точка и Челси се оттегли на почивката с два гола преднина.

Моуриньо опита да промени нещо и пусна Ериксен на мястото на Дайър за началото на второто полувреме. “Шпорите” изглеждаха по-агресивни в атака, но и оставяха повече пространства за нападенията на съперника. Атаките се редяха и към две врати, но без да се стига до точни удари. В 55-ата минута попадение на Тами Ейбрахам бе отменено поради засада. Нападателят прати топката в мрежата при добавка, но бе зад защитата.

След час игра шансовете на Тотнъм да се върне в мача съвсем намаляха. Хюн-Мин Сон извърши голяма глупост и получи червен картон. Падайки на земята, кореецът замахна умишлено и с двата крака последователно опита да изрита Рюдигер, като с десния го закачи. Разглеждане на ситуацията с ВАР доведе до изгонването на Сон.

Ситуацията провокира и расистки обиди от трибуните към Рюдигер. Защитникът се оплака на съдиите, а малко по-късно дикторът на стадиона предупреди феновете.

След напускането на Сон тимът на Моуриньо изглеждаше обезверен, а Челси без големи проблеми пазеше преднината си. “Сините” имаха и някои ситуации, в които можеха да стигнат до нов гол. В 88-ата минута прекрасна контраатака не бе завършена умело от Канте, който не успя да нанесе удар от отлична позиция. Влезлият като резерва Батшуай също не се възползва от добра ситуация в самия край.

ТОТНЪМ - ЧЕЛСИ 0:2
0:1 - Вилиан (12)
0:2 - Вилиан (45-д)