Айнтрахт вече е заплашен от изпадане, след като се издъни и срещу най-слабия

Слабата форма на Айнтрахт (Франкфурт) доведе до нов провал, след който отборът ще посрещне новата година на само 3 точки от опасната зона. В последния двубой от 17-ия кръг “орлите” загубиха с 1:2 от намиращия се на дъното Падерборн 07 и вече имат шест поражения в последните седем срещи в Бундеслигата. Най-хубавото за отбора е, че сега предстои пауза от близо месец.

За пореден път футболистите от Франкфурт започнаха много слабо и в 9-ата минута вече губеха в резултата след много красиво попадение на Абделхамид Сабири. В 41-вата Себастиан Шонлау покачи на 2:0 след центриране от фал и задачата на Айнтрахт стана много трудна.

Домакините от Падерборн пропуснаха още поне три чисти възможности, като това спести разгрома на съперника. Все пак гостите върнаха интригата след гол на Бас Дост в 72-ата минута, но така и не съумяха да се преборят за още един.

Кошмарната серия на Айнтрахт стартира след престижния успех с 5:1 над Байерн (Мюнхен) в началото на ноември.

За Падерборн 07 това е едва трета победа през сезона в Бундеслигата, но отборът е само на 3 точки от 15-ото място, което дава шанс за спасение чрез бараж.

Шампионатът в Германия се подновява на 17 януари.