Локо (Горна Оряховица) завърши годината с победа след обрат срещу Добруджа

Хандбалният отбор на Локомотив (Горна Оряховица) победи Добруджа (Добрич) в мач от последния есенен кръг на "А" РХГ при мъжете. Зрителите в препълнената зала "Никола Петров" станаха свидетели на един невероятен мач, изпълнен с мъжки единоборства и множество обрати.

В началните минути гостите от Добруджа успяха да поведат с 3:1. Въпреки желанието на домакините за обрат, добружанци запазиха преднината почти през цялото полувреме. Локомотив не се предаваше. С бързи атаки и невероятна игра в защита локомотивци успяха да изравнят при 14:14 в 28-а минута. До края отбелязаха още два гола и се оттеглиха на почивката с преднина от 16:14.

Втората част започна с размяна на голове и ново равенство при 17:17. "Железничарите" отново поведоха с 21:19 в 40-а минута. Равенството беше възстановено при 22:22 три минути по-късно. Последваха силни моменти за гостите от Добруджа, които излязоха напред 25:23 в 48-а минута. Домакините веднага реагираха и изравниха за 27:27 в 54-а минута. Три минути преди края отново имаше равенство - 28:28. В оставащото време локомотивци вкараха два гола за 30:28. Добруджа върна един за 30:29, при което прозвуча финалната сирена.

Последна неистова радост на фенове и състезатели, след това в спортната зала триумфално премина влакчето на победата.