Червен картон спря Осасуна за впечатляващ обрат (видео)

Мартин Йодегор изигра поредния си силен мач, а Реал Сосиедад победи драматично с 4:3 като гост Осасуна и се изкачи на 4-о място в класирането на Ла Лига. Преотстъпеният от Реал Мадрид норвежец вкара гол и направи асистенция за успеха на тима на Иманол, който водеше с 3:0 още преди да е изминал половин час от началото на двубоя. Домакините не се обезвериха и бързо върнаха две попадения, но в 70-ата минута червен картон на Факундо Ронкалия ги остави с човек по-малко, а в 79-ата резервата Александър Исак заби четвърти гол за Реал Сосиедад. Въпреки това, интригата не приключи, защото Есекиел Авила (84') върна надеждите на домакините.

С актив от 31 точки Реал Сосиедад изпревари в таблицата Хетафе и Атлетико Мадрид, но "дюшекчиите" тепърва ще гостуват на Бетис. Осасуна е на 11-а позиция с 23 точки.

Резултата на "Ел Садар" откри Микел Оярсабал в 15-ата минута, възползвайки се от разсичащо защитата подаване на Йодегор. Три минути по-късно Порту открадна топката от футболист на домакините и я прати в мрежата, а не след дълго Йодегор се разписа от пряк свободен удар и всичко изглеждаше решено в полза на отбора от Сан Себастиан.

В самия край на полувремето Аридане засече центриране от фаул и с глава намали на 1:3. Веднага след почивката баското дерби стана още по-интересно, защото Авила се разходи между няколко бранители в наказателното поле и технично преодоля Алекс Ремиро, изправяйки на крака феновете на "Ел Садар".

В 70-ата минута Ронкалия се изпусна нервите и удари с лакът в лицето Робин Льо Норман и заслужено беше изгонен. Не след дълго Исак се измъкна от опита за изкуствена засада и топката за четвърти път се оказа във вратата на Серхио Ерера.

В 84-ата минута Авила отново показа високата си класа. Звездата на Осасуна се пребори с двама бранители в синьо, след което с глава намали на 3:4. Домакините от Памплона обаче не успяха да стигнат до равенство и за втори пореден път загубиха на своя стадион.