Марсилия се утвърди на второто място

Отборът на Марсилия завърши годината с хубава победа над Ним с 3:1 у дома в двубой от 19-ия кръг и се утвърди на второто място в Лига 1. Тимът от южна Франция събра 38 точки и води с 5 пред третия Рен, а изоставането от лидера Пари Сен Жермен е 7 точки.
През първата част Марсилия не беше много убедителен и в края можеше да получи гол, но реферът не отсъди дузпа за Ним. След почивката домакините стигнаха малко щастливо до откриване на резултата в края, когато Софиан Алакуш си отбеляза автогол.
След попадението домакините заиграха по-освободено и стигнаха до втори гол чрез Димитри Пайе, но той беше отменен заради засада на Дарио Бенедето. В 65-ата минута обаче аржентинецът все пак удвои аванса на марсилци, а Пайе оформи класиката в 81-ата, като отпразнува попадението с шапчица на Дядо Коледа. В добавеното време гостите стигнаха до почетно попадение чрез Антони Бриансон, но това не промени нищо.