Петзвезден Монако отмъсти брутално на Лил

Отборът на Монако продължава успешната си серия в Лига 1, след като записа трети успех в последните си четири мача. Тази вечер “монегаските” разпиляха Лил с 5:1 у дома в двубой от 19-ия кръг. Така момчетата на треньора Леонардо Жардим взеха реванш от Лил за загубата във вторник с 0:3 в турнира за Купата на лигата.
Двубоят на “Луи II” започна страхотно за гостуващия тим, който откри резултата в 13-ата минута чрез Виктор Осимен.
Той беше изпуснат зад отбраната на домакините и излезе очи в очи с Бенжамен Лекомт и го преодоля за 1:0. До края на първото полувреме домакините обаче стигнаха до пълен обрат. В 23-ата минута Желсон Мартинш вкара по подобен начин, а попадeнието беше изработено от Уисам Бен Йедер. Шест минути по-късно Кейта Балде изведе Монако напред с удар с глава след центриране от фланга.
През  втората част Монако продължи добрата си игра. В 53-ата минута името си сред голмайсторите записа и Бен Йедер, който довкара във вратата на Майк Менян топката, след като преди това стражът на Лил беше успя да отрази удар с глава в очертанията на рамката. В 56-ата минута Бен Йедер получи топката в наказателното поле и простреля вратата на Лил за 4:1.
В добавеното време Камил Глик оформи крайния резултат. Така Монако събра 28 точки и вече е седми в класирането. Лил остана 4-и с 31.