Шалке 04 остана извън топ 4 и ще атакува през пролетта

Второ поредно реми остави Шалке 04 извън топ 4 на полусезона в Бундеслигата. В съботния следобед “кралскосините” завършиха 2:2 с Фрайбург на “Фелтинс Арена” и пропуснаха възможността да задминат Борусия (Дортмунд), като изоставането им от върха вече е 7 пункта. Домакините водеха с 1:0, но допуснаха обрат след две дузпи, за да докопат точката в последните минути.

Правещият много силен сезон Суат Сердар вкара за 1:0 в 26-ата минута и Шалке имаше аванс на почивката. После обаче гостите, които преди дни максимално затрудниха Байерн (Мюнхен), спечелиха две дузпи, които реализираха. В 54-ата Нилс Петерсен беше точен за 1:1, като по този начин изравни поставения преди години от Йоахим Льов клубен рекорд на Фрайбург за най-много попадения във всички турнири - 83. В 67-ата Винченцо Грифо превърна в гол втория наказателен удар, след като секунди преди това гредата беше спасила домакините.

Натискът на Шалке доведе до изравнителен гол на Ахмед Кутуджу в 80-ата минута.

Фрайбург беше една от приятните изненади на първия дял от сезона в Германия, но след няколко неубедителни резултати се отдалечи от водещите позиции и засега е осми.