Реал Мадрид продължи победната си серия в Евролигата

Реал Мадрид продължи победната си серия в баскетболната Евролига за мъже, след като се наложи със 77:55 (15:13, 30:16, 12:15, 20:11) срещу Баскония в "Буеса Арена". Столичаните спечелиха за десети пореден път и вече са с баланс 12/3, докато лидерът Анадолу Ефес е с 12/2 преди днешната среща с действащия еврошампион ЦСКА Москва.

Реал Мадрид направи серия от 13:0 в началото на втората четвъртина и остана с двуцифрена преднина срещу домакините си до края на срещата. Джордан Майки вкара 15 точки и спечели осем борби за победителите, докато Руди Фернандес завърши с 12 точки, 5 борби, 4 асистенции и 2 откраднати топки.

Шавон Шийлдс отбеляза 14 точки за Баскония, който е 13-и в класирането с 6/9.

Макаби Тел Авив заличи изоставане от 18 точки и победи Панатинайкос с 88:79 (13:29, 30:17, 22:23, 23:10), с което шампионите на Израел спечелиха за пети пореден път и останаха без загуба като домакини.

Макаби е с баланс 11/4 и е четвърти зад Барселона, който играе днес с Байерн Мюнхен.

След като изоставаше в резултата в първите три четвъртини, Макаби направи серия от 14:2 в последните шест минути и спечели двубоя. Скоти Уилбекин бе най-резултатен за домакините с 23 точки, а Дешон Томас отбеляза 24 за Панатинайкос, който е с баланс 9/6.