Двама от биатлонистите ни се прибраха в България

Половината от ядрото на мъжкия ни национален отбор по биатлон не стартира в спринта на 10 км, с който започна III кръг за Световната купа по биатлон във френския зимен център Анeси-Гран Борнан.

Красимир Анев, който в първите два кръга - в Йостерсунд (Шв) и Хохфилцен (Ав), бе отчайващо бавен в ски бягането, се е прибрал в България и провежда междинна подготовка на високопланинската база в Белмекен. Димитър Герджиков също се е прибрал, но по радостен повод - неговата половинка Десислава Стоянова, състезателка от женския ни отбор по биатлон, трябва съвсем скоро да роди първото им дете.

В тяхно отсъствие на старт застанаха само Владимир Илиев и Антон Синапов. Световният вицешампион на 20 км Илиев допусна само една грешка в стрелбата (от положение легнал) и завърши на 22-ро място с изоставане от 1:11 мин. от победителя Бенедикт Дьол (Гер, 0 грешки). Така Илиев се класира за преследването на 12.5 км в събота, на което ще стартира 1:11 мин. след Дьол.