Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Владимир Илиев е Спортист на годината на България

Биатлонистът Владимир Илиев е спортист на 2019 година на България. През тази година роденият в Троян Илиев спечели историческо първо за мъжкия ни биатлон отличие от световни първенства. 32-годишният Илиев спечели сребърен медал в индивидуалния старт на 20 км на шампионата на планетата в Йостерсунд (Швеция).

Владо Илиев не можа да присъства на церемонията, тъй като в момента участва на Световната купа в Гран Борнан, където днес завърши 22-и в спринта на 10 км. В специално видеообръщение Илиев изказа благодарността си за наградата към журналистите, гласували за него, както и към всички останали, допринесли за неговия успех.

"Искам да благодаря на всички журналисти, на ММС, на БФБ, на моите родители, на моя екип и на всички, които са ми помагали през годината. Пожелавам Ви весели празници. Бъдете живи и здрави", каза Илиев в своето видеопослание от Франция.

В негово отсъствие наградата получи президентът на Българска федерация по биатлон - олимпийската шампионка от Нагано’98 Екатерина Дафовска.

Второто място в класацията зае 35-годишната лекоатлетка Ивет Лалова, която остави следа с представянето си на Световното първенство в Доха, където се класира за финала на 200 метра. Освен това тя спечели по две победи за България на 100 и 200 метра на европейското отборно първенство във Вараждин (Хърватия) и на балканския шампионат в Правец пред хиляди български фенове. Софиянката, която живее и тренира в Италия, имаше силни класирания и в турнирите от Диамантената лига.

Трети пък е топтенисистът ни Григор Димитров, който не присъства лично на церемонията, подготвяйки се за новия сезон. Григор игра полуфинал на US Open тази година, като по пътя към него записа победа срещу великана Роджър Федерер. Димитров достигна до полуфиналите и на престижния турнир от категорията “Мастърс” в Париж.

"Искам да благодаря на всички българи за изключителната подкрепа през годините. Поздравявам и всички спортисти. Надявам се да продължим още по-силно през 2020", каза Димитров в своето видеообръщение.