ВАЛЕНТИНА ГЕОРГИЕВА ГРАБНА ПРИЗА ЗА СПОРТИСТ НА МЕСЕЦ МАРТ СЛЕД ЗЛАТНИЯ МЕДАЛ В БАКУ

Марек излъга ЦСКА в Суперлигата

Волейболният отбор на Марек Юнион Ивкони (Дупница) завърши с победа календарната 2019-а година. Играчите на треньора Виктор Карагьозов буквално излъгаха у дома ЦСКА с 3:2 (24:26, 25:13, 25:21, 18:25, 15:12) в изтеглен мач от последния 11-и кръг на първия полусезон в Суперлигата на България за мъже, игран тази вечер пред едва малко повече от 200 зрители в зала "Спортна".

По този начин дупничани завършват полусезона със 7 победи, 4 загуби и 21 точки, като преди изиграването на останалите срещи от кръга е на 4-о място във временното класиране. ЦСКА пък остава на 8-а позиция с едва 4 победи, 7 загуби и 14 точки.

Марек водеше през почти целия първия гейм с 3 до дори 4 точки, но дупничани позволиха изравняване при 20:20, а по-късно ЦСКА дори поведе. В крайна сметка "червените" затвориха гейма при 26:24. В началото на втората част армейците отново отстъпваха значително. Марек започна с 3:1 и увеличи преднината си на 11:2, което в крайна сметка се оказа достатъчно за изравняване на геймовете след разгромното 25:13. Двата отбора си размениха по още един гейм и така се стигна до тайбрек. ЦСКА поведе с 2:0 в решаващата част, но Марек обърна резултата до 5:3 и задържа преднината си до крайното 15:12.

Най-резултатен бе Борислав Апостолов с 18 точки (4 аса, 4 блокади), 17 точки добави Светослав Иванов (2 блокади). С по 15 точки се разписаха Илиян Преспов (4 аса, 1 блокада) и Златан Йорданов (2 блокади).

За съперника Мартин Павлов бе над всички с 20 точки (2 аса, 3 блокади), Теодор Тодоров завърши с 18 точки (6 блока)

МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) - ЦСКА 3:2 (24:26, 25:13, 25:21, 18:25, 15:12)