Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Волейболистките на Левски отпаднаха от Чалъндж къп

Волейболистките на Левски приключиха с участието си в третия по сила европейски клубен турнир Чалъндж къп. "Сините" паднаха от швейцарския вицешампион Пфефинген (Аеш) с 0:3 (19:25, 21:25, 23:25) в мач-реванш от 1/16-финалите на турнира, игран тази вечер пред едва около 200 зрители в зала "Христо Ботев" в София.

Така след две загуби с 1:3 и 0:3 гейма Левски отпада от турнира. От друга страна швейцарският отбор продължава напред към 1/8-финалите на Чалъндж къп, където го очаква германския Лейдис ин Блек (Аахен) отстранил шведския Енгелхолм. Срещите ще бъдат между 21 януари и 6 февруари догодина.

След колебливо начало Левски поведе с 8:6, но швейцарките обърнаха до 12:9 и след това контролираха резултата за крайното 25:19. Във втората част "сините" отново трябваше да наваксат пасив в началото, но впоследствие успяха да стигнат до преднина от 19:17. Със серия от четири поредни разигравания обаче гостенките от Аеш отново поеха водачеството за 21:19 и до края на гейма не допуснаха обрат - 25:21. Третата част беше най-равностойна, но след 22:22 швейцарките показаха класата си и в крайна сметка записаха чиста победа след 25:23 и 3:0.

Най-резултатна за Левски бе Моника Кръстева с 15 точки (3 аса и 36% ефективност в атака). Елена Бечева добави още 13 точки (4 блока, 25% ефективност в атака и 33% позитивно посрещане). За тима от Аеш над всички бе Дора Гроцер с 20 точки (2 блока, 1 ас, 49% ефективност в атака и 44% позитивно посрещане) за победата.

ЛЕВСКИ (СОФИЯ, БЪЛГАРИЯ) - ПФЕФИНГЕН (АЕШ, ШВЕЙЦАРИЯ) 0:3 (19:25, 21:25, 23:25)