Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 1:1

Пламен Константинов излъга Силвано Пранди със “златен гейм” за Купата на CEV (снимки)

Бившият национален селекционер Пламен Константинов и воденият от него руски клуб Локомотив (Новосибирск) продължават напред в турнира за Купата на Европейската конфедерация по волейбол (CEV).

18 Шомон - Локомотив (Новосибирск) 3:0 (12:15 в златния гейм)

Руснаците отстъпиха на френския вицешампион Шомон с национала Мартин Атанасов в състава с

0:3 (16:25, 19:25, 20:25)

в мач-реванш от надпреварата, който се игра пред 1052 зрители в зала “Нове Жимнази”.

В първата среща френският тим, който е воден от селекционера на националния отбор на България Силвано Пранди, загуби от руския тим с 0:3.
Пламен Константинов и Локомотив разгромиха Шомон на Силвано Пранди за Купата на CEV (галерия)

Това доведе до изиграването на "златен" гейм, който бе спечелен от Локомотив с 15:12.

За Шомон националът Мартин Атанасов бе над всички с 19 точки (3 аса, 2 блока, 54% ефективност в атака, 11% перфектно и 44% позитивно посрещане).

Мичъл Щал (4 аса, 1 блок, 67% ефективност в атака) и Жулиен Винкелмюлер (42% ефективност в атака) добавиха по 11 точки.

За състава, воден от Пламен Константинов, Павел Круглов (60% ефективност в атака) и Алексей Родичев (42% ефективност в атака, 12% перфектно и 42% позитивно посрещане) завършиха с по 10 точки.
Бившият разпределител на Монтана Константин Абаев влизаше като резерва и завърши двубоя с 2 точки.
В следващия етап Локомотив среща победителя от двойката ИББ Полония (Лондон) - Драйсма Динамо (Апелдоорн).
Двубоят между английския тим, за който играе българинът Михаил Стоев и холандския му съперник е днес (19 декември) от 17:00 часа.
ШОМОН (ФРАНЦИЯ) - ЛОКОМОТИВ, НОВОСИБИРСК (РУСИЯ) 3:0 (25:16, 25:19, 25:20), “Златен гейм” (12:15)
ШОМОН: Рафаел коре 2, Жулиен Винкелмюлер 11, МАРТИН АТАНАСОВ 19,  Матей Патак 8, Хорхе Фернандес 9, Мичъл Щал 11 - Франко Масимино-либеро (Батист Жейле, Марлон Янт Ерера)
Старши треньор: СИЛВАНО ПРАНДИ
ЛОКОМОТИВ: Фабиан Джизга 2, Константин Бакун 4, Сергей Савин 8, Алексей Родичев 10, Александър Ткачьов 4, Дмитрий Щербинин 7 - Роман Мартинюк-либеро (Максим Куликов, Павел Захаров 3, Константин Абаев 2, Павел Круглов 10)
Старши треньор: ПЛАМЕН КОНСТАНТИНОВ.