Лестър изгуби аванс от два гола, но по трудния начин се класира на полуфинала

Страхотният сезон на Лестър продължава, след като "лисиците" се класираха за полуфинала на турнира за Купата на лигата след победа с 4:2 след изпълнение на дузпи над Евертън (2:2 в редовното време). Тимът на Брендън Роджърс поведе на "Гудисън Парк" с два гола, реализирани от Джеймс Мадисън (26') и Джони Еванс (29'). "Карамелите" успяха да се върнат след попадения на Том Дейвис (70') и Лейтън Бейнс (91'). "Лисиците" обаче бяха по-точни при дузпите и продължиха напред.

Дънкан Фъргюсън и Брендън Роджърс заложиха на силни стартови състави. Само една бе корекцията сред 11-те на "карамелите" в сравнение с двубоя с Манчестър Юнайтед през уикенда. Лейтън Бейнс започна отляво на отбраната на домакините за сметка на Люка Дин. Уес Морган, Айосе Перес и Марк Олбрайтън замениха Союнджу, Тилеманс и Ихеаначо в състава на Лестър.

Гостите нанесоха тежък удар на своя съперник в рамките на три минути - между 26-ата и 29-ата, когато отбелязаха два безответни гола. Дейвис загуби, което даде шанс на Перейра да напредне отдясно, след което да намери Мадисън на границата на наказателното поле. Английският национал нанесе много хубав удар в далечния ъгъл - 0:1. Три минути след това самият Мадисън центрира от корнер, Варди отклони с глава на близката греда, а на далечната такава бе Еванс, който засече в опразнената мрежа.

В 36-ата минута Джери Мина пропусна страхотна възможност да намали, след като бе оставен непокрит и от осем метра стреля с глава, но в обсега на Шмайхел, който спаси.

Пикфорд спаси Евертън от нов гол в 52-рата минута, когато изби чудесен изстрел на Перес от 25 метра. Удар на Олбрайтън в 66-ата минута пък срещна гредата.

В 70-ата минута Евертън се върна в мача. Рачарлисон проби отдясно и центрира към Дейвис, който със страхотен завършващ удар от воле намали. В добавеното време Лейтън Бейнс изравни след изключителен изстрел от 25 метра.

Това означаваше, че полуфиналистът от тази двойка трябваше да се определи след изпълнение на дузпи.

Пикфорд и Шмайхел спасиха първите две дузпи, изпълнени съответно от Мадисън и Тосун. Чилуел даде преднина на Лестър, а след това Шмайхел отрази удара от бялата точка на Лейтън Бейнс. Рикардо Перейра даде преднина от два гола на Лестър, но Мейсън Холгейт намали. Демарай Грей направи 3:1, въпреки че Пикфорд бе близо до това да спаси. Калвърт-Люин реализира четвъртата дузпа за Евертън - 2:3. Джейми Варди бе безупречен и прати Лестър на полуфинал.