Хебър аут от Европа след драма срещу Ники Пенчев и Заверче (видео + галерия)

Носителят на Купата и Суперкупата на България Хебър (Пазарджик) приключи дебютното си участие в европейските клубни турнири с драматична загуба.

View this post on Instagram

Jestemy w 1/8 Pucharu Challenge!

A post shared by Aluron Virtu CMC Zawiercie (@aluronvirtucmc) on Dec 18, 2019 at 10:27am PST

Момчетата на треньора Атанас Петров водеха вкъщи с 2:1 гейма на полския Алурон Вирту КМК (Заверче), където пък играе националът Николай Пенчев, но в крайна сметка отстъпиха с

2:3 (21:25, 25:18, 25:20, 20:25, 9:15)

в мач-реванш от 1/16-финалите в третия по сила евротурнир Чалъндж къп, игран тази вечер пълната зала "Васил Левски" в Пазарджик.

35 Хебър - Заверче (Полша) 2:3
Така след загуби с 0:3 и 2:3 гейма "тигрите" от Пазарджик отпадат от турнира.
От друга страна волейболистите на Заверче продължават напред към 1/8-финалите на "Чалъндж къп".
Там Ники Пенчев и съотборниците му ги очаква турския Спор Тото СК (Анкара), който без проблеми елиминира косовския Луботени (Феризово) след две победи с по 3:0 гейма.
Срещите ще бъдат между 28 януари и 13 февруари догодина.

Първата част на срещата започна под диктовката на гостите от Заверче, които поеха инициативата от самото начало и поведоха без проблем в резултата след 25:21. В следващия гейм Хебър показа друго лице, като доминираше и в крайна сметка изравни за 1:1 гейма след убедително 25:18. Третата част бе равностойна в началото, като полският тим имаше лека преднина до средата на гейма, но "тигрите" от Пазарджик успяха да обърнат в своя полза след много силна игра на Брадли Гънтър и Александър Ляфтов и напред след 25:20 и 2:1.

В решителния за Хебър четвърти гейм волейболистите на Заверче отново набраха инерция, вземайки стабилна преднина от рано. Пазарджаклии намалиха част от пасива си, като се доближиха на две точки до съперника си. Ники Пенчев и съотборниците му обаче удържаха и спечелиха гейма с 25:20, което им беше достатъчно, за да продължат напред в следващата фаза на турнира. Играчите на Атанас Петров започнаха добре в тайбрека, но позволиха на гостите да ги настигнат. Впоследствие, двата тима бяха равностойни, но положението се запази за кратко. Волейболистите на Заверче направиха серия от точки, което ги откъсна от Хебър и полският тим спокойно спечели тайбрека с 15:9, а с това и мача с 3:2.

Много силен мач за Хебър изигра канадският диагонал Брадли Гънтър, който заби 25 точки (4 блока, 3 аса и 47% ефективност в атака). Македонският национал Александър Ляфтов пък добави още 18 точки (2 блока, 3 аса, 45% ефективност в атака и 44% позитивно посрещане), но и това не помогна за успех.

От друга страна Ники Пенчев игра силно до четвъртия гейм за гостите от Заверче и стана втори по резултатност с 13 точки (4 блока, 1 ас, 44% ефективност в атака и 60% позитивно посрещане) за успеха.
Над всички за полския тим бе Матеуш Малиновски с 25 точки (1 блок, 4 аса и 57% ефективност в атака) за победата.
ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК, БЪЛГАРИЯ) - АЛУРОН ВИРТУ КМК (ЗАВЕРЧЕ, ПОЛША)