Нефтохимик отпадна от Купата на CEV след нова загуба от Зенит СП (видео + галерия)

Волейболният шампион на България Нефтохимик 2010 (Бургас) отпадна от втория по сила европейски клубен турнир за Купата на CEV.

47 Зенит (Санкт Петербург) - Нефтохимик 3:0
Воденият от Николай Желязков тим отстъпи като гост на руския гранд Зенит (Санкт Петербург) с 0:3 (21:25, 22:25, 19:25) в среща-реванш от 1/16-финалите на турнира, играна тази вечер пред близо 3300 зрители в зала "Сибир Арена".

По този начин след две загуби с по 0:3 гейма шампионите на България приключват с участието си в Европа. Зенит пък се класира напред за 1/8-финалите за Купата на CEV.

Там ги очаква черногорският Будва, който отстрани босненския Какан също след две победи с 3:1 и 3:0 гейма. Мачовете от 1/8-финалите ще бъдат между 28 януари и 13 февруари догодина.

Жани Желязков (31% ефективност в атака), Илия Петков (3 аса и 75% ефективност в атака) и Георги Петров (1 блок, 47% ефективност в атака и 28% позитивно посрещане) завършиха с по скромните 9 точки за Нефтохимик.

За тима на Зенит Иван Яковлев заби 13 точки (3 блока и 77% ефективност в атака) за победата.

ЗЕНИТ (САНКТ ПЕТЕРБУРГ, РУСИЯ) - НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС, БЪЛГАРИЯ) 3:0 (25:21, 25:22, 25:19)