Борусия (М) застигна лидера и ще зимува над Байерн (видео)

Няколко дни по-късно Борусия (Мьонхенгладбах) отново е начело в Бундеслигата с равен брой точки с РБ (Лайпциг), но с по-лоша голова разлика. “Жребците” оставиха в миналото последните две разочарования срещу Истанбул Башакшехир и Волфсбург, постигайки заслужен домакински успех с 2:0 над последния в класирането Падерборн 07.

През първата част Аласан Плеа на два пъти удари гредите на вратата на гостите, а Ларс Щиндъл пропусна сам срещу вратаря.

Гладбах все пак стигна до попадението още в самото начало на втората част. Футболистите на Падерборн изпълниха център, но в рамките на 13 секунди домакините им отнеха топката и вкараха чрез Плеа.

В 67-ата Борусия реши всичко с втори гол, реализиран от Щиндъл след изпълнение на наказателен удар.

В последния кръг в края на седмицата Гладбах гостува на върналия си самочувствието Херта (Берлин), докато Лайпциг приема друг тим във форма - Аугсбург.

С тази загуба сега вече е сигурно, че Падерборн ще зимува в зоната на изпадащите, тъй като разликата с 16-ия е 5 точки.