Не беше лесно, но Фламенго вече чака Ливърпул на финала

Фламенго е първият финалист на Световното клубно първенство, което се провежда в Катар. Победителят в Копа Либертадорес елиминира на полуфиналите Ал-Хилал от Саудитска Арабия с 3:1 и ще спори за трофея с победителя от сблъсъка между Ливърпул и мексиканския Монтерей.

Ал-Хилал изненадващо поведе, а Фламенго играеше много под възможностите си, но през второто полувреме бразилците показаха характер и стигнаха до успеха. Така, те са само на един мач от мечтания требъл, след като вече триумфираха в Копа Либертадорес и спечелиха титлата в Бразилия.
Фламенго започна участието си директно от полуфиналите, а Ал-Хилал стигна до тази фаза, след като победи с минималното 1:0 африканския клубен първенец Есперанс. По-рано днес тунизийците се наложиха с 6:2 над Ал-Сад и заеха петото място в крайното класиране.

Старши треньорът на Фламенго Жорже Жезус се надяваше звездното му  нападение, водено от Габигол, да вземе надмощие срещу добре организирана защита на Ал-Хилал. В състава на бразилския гранд личаха още имената на вратаря Диего Алвес, крайните бранители Фелипе Луиш и Рафиня, а в офанзивен план се очакваше много от Евертон Рибейро и Бруно Енрике.

За Ал-Хилал в предни позиции започнаха звездите Себастиан Джовинко и Бафетимби Гомис, но Разван Луческу имаше на разположение и други солидни футболисти като Густаво Куейяр и Карлос Едуардо.

Предишните пет сблъсъка между азиатски и бразилски представители на турнира неизменно завършваха с успех на тимовете от Страната на кафето. Фламенго видимо подцени съперника и това си пролича още в първите минути, когато имаше две опасни атаки към вратата на Диего Алвес. След четвърт час игра Жерсон стреля силно от границата на наказателното поле, но защитник на Ал-Хилал изби пред голлинията.

В 18-ата минута Ал-Даусари беше оставен непокрит след центриране на десния бек Ал-Бурайк и откри резултата. Това изнерви футболистите на Фламенго и до почивката те не сътвориха нищо смислено в офанзивен план. Реферът Исмаил Ефат вдигна 4 жълти картона в опит да пресече зачестилите грубости.

През второто полувреме разликата в класите си пролича и Фламенго направи обрат. В 49-ата минута Бруно Енрике изведе Де Арааскаета, който се разписа за 1:1. Последва период на относително равновесие на терена, но след влизането в игра на ветерана Диего бразилците отново притиснаха противника в неговата половина.

В 78-ата минута Рафиня качи топката на главата на Бруно Енрике, който простреля Абдула Ал-Муайуф. В 82-ата Диего подаде на Бруно Енрике, който проби до аутлинията, а след опита му за центриране Ал-Буаи си вкара автогол.

Всичко за тима от Саудитска Арабия приключи малко след това, когато Андре Карийо получи червен картон. Перуанецът се изпусна нервите и изрита Де Араскаета, за което справедливо бе изгонен.

ФЛАМЕНГО - АЛ-ХИЛАЛ 3:1 (0:1)