Кристъл Палас и Брайтън не се победиха

Отборите на Кристъл Палас и Брайтън завършиха 1:1 на "Селхърст Парк" в последната среща от 17-ия кръг на Премиър лийг. Двубоят беше равностоен и равенството изглежда справедлив резултат. Всичко по-интересно се случи през втората част. Неал Мопе откри за гостите в 54-ата минута, а точката за "орлите" донесе Уилфред Заха в 76-ата минута.
През първото полувреме гостите диктуваха събитията на терена, а домакините не отправиха нито един удар към вратата. След почивката Кристъл Палас можеше да открие след удар на Заха, но топката срещна лявата греда. Три минути по-късно падна гол във вратата на домакините. Паскал Грос центрира отдясно и Неал Мопе със силен удар с левия крак откри. Малко след това отново французинът имаше шанс, но не се възползва.  Така се стигна до 74-ата минута, когато след Заха получи топката вляво в наказателното поле, преодоля Мартин Монтоя и стреля силно в близкия ъгъл за 1:1. До края и двата отбора потърсиха победата, но без успех.
Така Кристъл Палас събра 23 точки и върви девети, а Брайтън остана 13-ти с 20.