Бранимир Грозданов и Сора без шансове срещу Тренто (снимки)

Българският волейболист Бранимир Грозданов и неговият Глобо Банка Пополаре дел Фрузинате (Сор) продължават да затъват в италианската Суперлига, като записаха 8-а поредна и общо 11-а загуба. Волейболистите на Сора нямаха шансове и паднаха у дома от гранда Итас (Тренто) с 0:3 (20:25, 21:25, 16:25) в мач от 12-ия кръг на първенството, игран снощи пред едва малко повече от 700 зрители в зала "Пала Коча".

Така Сора остава на последното 13-о място във временното класиране с едва 1 победа, 11 загуби и 4 точки. Трентинци пък са 4-и с 8 победи, 3 загуби и 24 точки. Бранко Грозданов и съотборниците му вече са изиграли срещата си от следващия 13-и кръг (б.р. загуба от Лубе с 0:3 гейма на 23-и октомври), така че следващия им двубой ще бъде домакинството на Калцедония (Верона) на 26 декември (четвъртък) от 19,00 часа българско време.

Бранимир Грозданов се появи за малко в игра за своя тим в първия и третия гейм, като приключи с едва 4 точки (57% ефективност в атака). Най-резултатен за Сора стана беларуският диагонал Радивон Мискевич със скромните 8 точки (1 блок и 37% ефективност в атака).

За Тренто Лука Ветори (1 блок и 45% ефективност в атака) и сръбският център и национал Сречко Лисинац (2 блока, 2 аса и 60% ефективност в атака) реализираха по 10 точки за победата.

ГЛОБО БАНКА ПОПОЛАРЕ ДЕЛ ФРУЗИНАТЕ (СОРА) - ИТАС (ТРЕНТО) 0:3 (20:25, 21:25, 16:25)
СОРА: Мурильо Радке 2, Радивон Мискевич 8, Жоао Рафаел Ферейра 7, Стийн Ван Тилбург 5, Габриеле Ди Мартино 6, Едоардо Канески 4 - Алесандро Сордженте-либеро (Мануел Алфиери, Купоно Фей, БРАНИМИР ГРОЗДАНОВ 4, Симоне Скопелити, Пиерпаоло Маути-либеро)
Старши треньор: МАУРИЦИО КОЛУЧИ
ТРЕНТО: Симоне Джанели 6, Лука Ветори 10, Аарън Ръсел 9, Клемен Чебул 9, Сречко Лисинац 9, Давиде Канделаро 5 - Женя Гребенников-либеро (Луис Томас Соса 1)

Старши треньор: АНДЖЕЛО ЛОРЕНЦЕТИ.