Героичен обрат на Верона усмири “биковете”

Отборите на Верона и Торино осъществиха истински спектакъл, завършвайки 3:3 на “Маркантонио Бентегоди” в ранния двубой от днешната програма на 16-ия кръг в Серия “А”.

Гостите имаха преднина от 3 гола до 69-ата минута, но въпреки това не успяха да си тръгнат с крайната победа. Резултатът откри Кристиан Даниел Ансалди с мощен шут от малък ъгъл в 36-ата минута. В 54-ата Алекс Беренгер с красиво изпълнение удвои преднината на своя тим. В 61-ата след изпълнение на корнер топката достигна до Ансалди, който с воле от дъгата на наказателното поле я прати в противниковата мрежа за 3:0 в полза на “биковете”.

Домакините обаче не се предадоха и веднага се впуснаха в търсене на попадения на своята сметка. Така се стигна до 69-ата минута, когато те получиха правото да изпълнят дузпа за игра с ръка на Глейсон, като резервата Джампаоло Пацини успя да я превърне в гол. В 76-ата минута Салваторе Сиригу изби в гредата далечен изстрел на нападателя, но влезлият след почивката Валерио Вере първи стигна до топката и се разписа чрез добавка. Крайното 3:3 в 84-ата минута оформи друг влязъл от скамейката играч - Мариуш Степински, след чудесен прехвърлящ пас на Давиде Фараони.

Така Торино е девети в класирането с 21 точки в своя актив, докато Верона е с две позиции по-надолу в таблицата и два пункта по-малко.