Славия шокира Лудогорец в 94-ата минута (видео+галерия)

С гол на Димитър Велковски в 94-ата минута Славия измъкна 1:1 от Лудогорец на "Овча купел" в мач от 20-ия кръг на efbet Лига, а равенството изкачи белите на петото място в класирането. Преди това Мавис Чибота бе извел орлите напред в 22-ата минута, а след нея гостите пропуснаха още няколко отлични възможности за второ попадение.

64 Славия - Лудогорец

Така се стигна до заключителните секунди на продължението, когато слабата защита за пореден път провали Лудогорец, непозволявайки на разградския тим да се откъсне съответно на 7 точки пред втория Левски и на 9 пред Локомотив (Пловдив).

Наставникът на гостите Станислав Генчев направи 10 промени в сравнение с 11-те, които играха срещу Ференцварош. Единственият, който запази титулярното си място бе Георги Терзиев.

Първата сериозна опасност в мача бе пред вратата на домакините. Жоржиньо догони трудна топка и я върна от аутлинията към Шверчок. Полякът шутира от 6-7 метра, но Стергиакис изби в корнер. След неговото изпълнение две поредни грешки на Икоко позволиха на белите да организират опасна контраатака, но тя не се разви по-най-добрия начин и последния пас попадна в ръцете на Ренан.

В 17-ата минута Стергиакис отново спаси своите от сигурен гол. Шверчок изведе Чибота сам срещу вратаря, крилото опита да вкара с едно докосване, но гръцкият страж на белите изби с крак.

По-силната игра на Лудогорец се увенча с успех в 22-ата минута. Тогава много дейният по дясното крило Жоржиньо преодоля Карабельов и центрира на задната греда към Чибота, който от трудна позиция с глава прехвърли Стергиакис - 1:0 за разградчани.

В 26-ата минута добра атака на домакините отляво завърши с центриране към Калоян Кръстев, който успя да играе с топката, но отправи слаб удар и Ренан улови. Само 120 секунди по-късно нова опасна атака на Славия завърши с пропуск на Галин Иванов, който не намери по най-добрия начин топката след центриране отдясно и тя излезе над вратата.

В 31-ата минута Радослав Кирилов вкара топката във вратата на Лудогорец, но попадението правилно бе отменено поради засада.

Три минути по-късно Шверчок изпусна фронтално сам срещу вратаря след отлично извеждащо подаване на Чибота. В тази ситуация полякът имаше и опция да подаде към Бакалов, който да реализира в празната врата, но предпочете сам да завърши атаката, стреляйки крайно неточно.

Втората част започна като първата - с по-добра игра на гостите. В 52-ата минута Шверчок получи пас от Чибота, но диагоналният му шут след рикошет в крак на бял бранител излезе в корнер. След неговото изпълнение Стергиакис изпусна топката, но в крайна сметка тя бе изчистена на метър пред голлинията от Андрея Христов.

След час игра Галин Иванов стреля, но Ренан улови.

В 65-ата минута Шверчок получи извеждащ пас, откъсвайки се сам срещу вратаря малко след центъра на терена, но атаката бе спряна с несъществуваща засада. Четири минути по-късно отбраната на домакините допусна грешка, Бакалов се възползва от нея и намери непокрития Шверчок, който от малък ъгъл не успя да вкара, шутирайки в аут.

Някъде тук Лудогорец драстично намали темпото, което и без това бе ниско дори за двубой от българското първенство. Разградчани позволиха на Славия да задържа повече топката и логично, предвид слабата защита, с която разполагат орлите, те допуснаха гол.

В 94-ата минута Недялков позволи на Стоев да центрира отдясно на задната греда, където Манолев изпусна Велковски и защитникът вкара с глава за крайното 1:1.

СЛАВИЯ - ЛУДОГОРЕЦ 1:1