Важен ход на Сари осигури шоу на Юве и Роналдо в рекорден за Буфон мач (видео)

Отборът на Ювентус постигна убедителна победа с 3:1 като домакин на Удинезе в среща от 16-ия кръг на Серия “А”. За първи път през сезона Сари пусна като титуляри и трите си звезди в атака - Гонсало Игуаин, Пауло Дибала и Кристиано Роналдо, като това доведе до два гола на португалеца в 9-ата и 37-ата минути. Капитанът Леонардо Бонучи също се разписа в добавеното време на първата част, а попадението за гостите отбеляза Игнасио Посето в последните секунди на двубоя. Ветеранът Джанлуиджи Буфон също стартира като титуляр и по този начин се изравни с Алесандро Дел Пиеро на първото място във вечната класация по брой мачове за “Старата госпожа” в Калчото с 478 такива.

Маурицио Сари беше направил четири промени в стартовия си състав след победата с 2:0 над Байер (Леверкузен) в Шампионската лига. В защита Даниеле Ругани отстъпи мястото си на капитана Леонардо Бонучи. В халфовата линия  одриго Бентанкур и Блес Матюиди замениха Хуан Куадрадо и Миралем Пянич. В атака Пауло Дибала започна вместо Федерико Бернардески. Удинезе пък игра в 3-5-2, като двамата в нападението бяха Стефано Окака Чука и Кевин Лазаня.

Ювентус поведе в резултата още в 9-ата минута. Бонучи намери с прехвърлящ пас Дибала на границата на наказателното поле, като аржентинецът овладя топката на гърди, но не успя да нанесе удар. Това обаче стори Роналдо, чийто топовен изстрел се озова в противниковата мрежа. В 12-ата "бианконерите" организираха нова добра атака, но Де Майо блокира шута на Дибала. В 21-ата Ла Хоя все пак се разписа с прехвърлящ удар, но попадението му не беше зачетено заради негова игра с ръка.
В 28-ата Игуаин отправи опасен изстрел, но Мусо успя да го спаси, като това се повтори и в 36-ата минута. Секунди по-късно именно аржентинецът изведе Роналдо сам срещу вратаря и португалецът с нов хладнокръвен удар се разписа за втори път в мача. В добавеното време на първата част при изпълнение на корнер Мерих Демирал отклони топката с глава към Бонучи, чийто удар също с глава срещна напречната греда, след което топката с милиметри премина голлинията за 3:0.
В 52-ата минута шут на Дибала облиза напречната греда, след което топката излезе в аут. Веднага след това Удинезе организира опасна контраатака, но с поредната си ключова намеса в мача блокира удар на Лазаня. В 55-ата нападателят отправи нов изстрел, но Буфон съумя да го избие. В 60-ата Игуаин стреля по посока на противниковата врата, но ударът му се оказа прекалено неточен.
В 70-ата Роналдо се опита да оформи своя хеттрик, но първият му удар срещна тялото на съперников играч, а добавката му мина встрани от вратата.Буфон се изяви в 74-ата минута, когато спаси удари на Лазаня и Фофана. Последваха два пропуска на Роналдо, като в 83-ата минута Мусо парира негов изстрел, а две по-късно шутът му се спря в страничната греда. В самия край на мача "фриуланите" все пак стигнаха до почетно попадение, дело на резервата Пусето.
Така Ювентус събра актив от 39 точки и си върна първото място в класирането преди тазвечершния мач на Интер, който е с един пункт по-малко. Удинезе пък е точно над чертата на 17-ата позиция с 15 пункта.
ЮВЕНТУС - УДИНЕЗЕ 3:1

1:0 Роналдо (9')
2:0 Роналдо (37')
3:0 Бонучи (45+1')
3:1 Пусето (90+4')