С рецитал на Де Бройне за едно полувреме Сити се разходи срещу жалък Арсенал (видео)

Манчестър Сити с лекота спечели гостуването си на Арсенал. Отборът на Пеп Гуардиола победи с 3:0, като си осигури успеха още през първото полувреме. Кевин Де Бройне изигра много силен мач и имаше огромен принос за успеха на "гражданите". Белгиецът откри резултата във втората минута, асистира на Стърлинг за второто попадение, направи резултата 0:3 малко преди почивката и удари греда преди края на първата част.

Успех в мач номер 200 за Гуардиола в клуба позволи на Ман Сити да намали разликата с втория Лестър на четири точки. "Небесносините" са трети в класирането, но изостават с 14 точки от лидера Ливърпул. Ситуацията на Арсенал продължава да е неприятна за феновете на тима. Лондончани са девети и продължават да търсят нов треньор.

Още в първата минута Арсенал стигна до опасна ситуация пред вратата на съперника. Това обаче въобще не бе показателно за това как ще се развие срещата. Във втората минута Сити откри резултата и не погледна назад. Фернандиньо напредна в полето на домакините и намери Жезус, който пък прати топката към Де Бройне, а белгиецът с красив удар я прати в мрежата.

Попадението обърка тима на Люнгберг, за който единствено младият Мартинели имаше положителни изяви. Защитата на “артилеристите”, който има сериозни проблеми от началото на сезона, отново се изяви. Де Бройне я преодоля без особени проблеми. Той направи двойно с Жезус и след това намери Стърлинг. Английският национал нямаше проблем да удвои преднината на "гражданите".

Опитите на лондончани да се върнат в мача не доведоха до нищо, а съперникът им играеше с лекота. Домакините просто нямаха отговор на Кевин Де Бройне. Белгиецът на няколко пъти преодоля защитата им, а пет минути преди почивката отбеляза нов гол. Той получи топката от Фоудън и с красив удар от дистанция не остави шансове на Лено. Секунди по-късно Де Бройне се размина с хеттрик. Този път неговият удар бе отклонен от вратаря на Арсенал в гредата.

След почивката разликата бе, че Ман Сити играеше на по-ниско темпо. Домакините не оказаха сериозна съпротива и на моменти двубоят изглеждаше като тренировка за “гражданите”. Тимът на Гуардиола пропусна да увеличи преднината си. Първата добра възможност за второто полувреме се откри през Жезус, който получи топката от Стърлинг, но бразилецът стреля неточно. При следващата Жезус бе изведен сам срещу Лено, но вратарят спаси.

В един момент сякаш Арсенал съвсем се отказа. Играчите на Сити не им даваха да пипнат топката, но като цяло я задържаха без да застрашават вратата на домакините. Голяма част от феновете на “артилеристите”, разочаровани от изявите на любимците си, напуснаха стадиона далеч преди последния съдийски сигнал.

АРСЕНАЛ - МАН СИТИ 0:3
0:1 - Де Бройне (2)
0:2 - Стърлинг (15)
0:3 - Де Бройне (40)