Шумен на полуфинал за Купата на България при жените

Отборът на Шумен 98 се класира за полуфиналите в турнира за Купата на България по хандбал при жените. В 1/4-финален мач шуменки победиха като гости тима на Спартак (Плевен) с 21:17 (15:8).

Срещата в Плевен започна мудно, като и двата отбора не успяха да развият атаките си. В 10-ата минута домакините водеха с 6:5, но със следващата атака Шумен изравни, а след минута и обърна мача в своя полза. До края на полувремето шуменки не изпуснаха контрола над играта и на почивката поведоха с 15:8. Проблемите за Шумен започнаха през второто полувреме, когато основни състезателки трябваше да напусната терена заради контузии, а на тяхно място играха неопитните девойки. Първо голмайсторката на отбора Ирене Иванова получи удар в брадичката и не довърши мача. Минути по-късно Християна Драганова пресрещна пръст, като има съмнения, че е счупен и също напусна терена. И двете момичета ще бъдат прегледани в болницата при завръщането на отбора.

Въпреки тези проблеми шуменки съумяха да поддържат преднина в резултата, като особено силно игра и в защита, и в нападение украинката Кристина Иванова, а на вратата отново силни изяви имаше Никифорук. 8 минути преди края на мача Лидия Бакърджиева получи схващане в крака и се наложи за минути да бъде извън терена. При завръщането й контузия получи другата опитна състезателка Десислава Славева. Така отново девойките останаха в игра, а отборът от Плевен се възползва и намали разликата до 3 гола. В този критичен момент Юлияна Таке се нагърби със стрелбата и вкара много важи за победата на Шумен голове.

С най-много попадения в мача за Шумен бе Кристина Иванова – 7. Юлиана Таке добави 6, Лидия Бакърджиева – 5. Ирене Иванова се отчете с 2 попадения, а Десислава Славева с 1.

На полуфиналите Шумен чака победителя от двойката Етър 64 (Велико Търново) - Сливница, които играят днес. Финалният турнир за купата ще се играе на 7 и 8 март догодина, а Шумен е кандидат за домакинството му. За отбора това бе последен мач за календарната година. С победата си в Плевен шуменки затвърдиха доброто си представяне през есента. Интересен факт е, че отборът завърши полусезона без допусната загуба като гост, само с едно равенство в Поморие.