Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4

Локомотив победи Спартак в 1/4-финал за Купата на България

Отборът на Локомотив (Варна) победи градския си съперник Спартак в 1/4-финалния сблъсък от турнира за Купата на България по хандбал за мъже. "Железничарите" се наложиха с 31:24 в оспорван двубой в залата на Първа езикова гимназия.

На полувремето Локомотив водеше с два гола, а по-солидния аванс в резултата играчите на Чавдар Чернев натрупаха едва в последните три минути на мача.

Най-резултатен за успеха на Локомотив беше Бранимир Балчев, който отбеляза 13 гола. Така "железничарите" ще продължат защитата на трофея, а двубоите от полуфиналната и финалната фаза на турнира ще се изиграят на 14 и 15 март догодина.

Това беше и последният мач на Локомотив за годината, тъй като отборът почива в 9-ия кръг на шампионата. Спартак пък ще приключи 2019-а с гостуване на Пирин в Гоце Делчев на 22 декември.