Наивността отново провали Селта

За пореден път от старта на сезона в Ла Лига Селта загуби ценни точки на собствен терен. Днес отборът направи равенство 2:2 срещу новака Майорка и остана на незавидното 18-о място в класирането, непосредствено след Майорка. Селта на два пъти повеждаше, а при 2:1 имаше и човек повече на терена, но въпреки това не успя да спечели.

Домакините бяха твърдо решени да вземат трите точки и да се измъкнат от зоната на изпадащите, където се озоваха след загубата от Леганес в предишния кръг. Момчетата на старши треньора Фран Ескриба наложиха високо темпо в началото и беше въпрос на време да стигнат до гол. Това се случи в 20-ата минута, след като галисийци отнеха топката в противниковата половина, Лукас Оласа центрира с едно докосване и Рафиня вкара едно от малкото си попадения с глава.

Голът беше първи за бившия халф на Барселона след завръщането му на "Балаидос", но гостите реагираха много бързо и на свой ред организираха няколко опасни атаки. В 28-ата минута Анте Будимир падна в наказателното поле и поиска дузпа. Реферът Рикардо Бенгоечеа първоначално подмина ситуацията, но след намесата на ВАР посочи бялата точка. Повторенията показаха, че Жосеф Айдо наистина изблъсква Будимир и решението е правилно. Опитният Салва Севийя реализира дузпата - 1:1.

Селта си върна преднината веднага след почивката, когато Яго Аспас също се разписа от наказателен удар. Нарушението беше на на резервата Хуан Родригес, заменил на полувремето Алейш Фебас. Аспас прати вратаря Маноло Рейна в обратния ъгъл и вкара своя гол №6 през кампанията.

Селта продължи да е по-добрият отбор. Галисийци спокойно задържаха топката и не позволяваха на Майорка да атакува. В 78-ата минута Антонио Раийо и Яго Аспас се спуснаха едновременно към спорна топка в средата на терена. Пръв до нея стигна нападателят на Селта, а Раийо влезе остро в крака му и получи червен картон.

Дори в намален състав, гостите съумяха да се доберат до равенството. Изравнителното попадение падна в 84-ата минута и беше дело на Будимир. Хърватинът се оказа на точното място след флангова атака и неумел опит за изчистване на топката, а ударът му с левия крак не остави шансове на Рубен Бланко. В добавеното време Яго Аспас шутира опасно, но Рейна по впечатляващ начин спаси, съхранявайки точката за тима си.