Хетафе продължава да доказва, че не е случаен тим (видео)

Бойкият отбор на Хетафе постигна пета поредна победа във всички турнири, след като надделя с 2:0 над Валядолид в среща от 17-ия кръг на Ла Лига. С този успех евробоецът отново задмина Атлетико Мадрид и е на четвърта позиция - много близо до Севиля, Реал Мадрид и Барселона.

Триумфът идва три дни победата с 3:0 над Краснодар в Лига Европа, която изпрати отбора на 1/16-финалите в турнира.

Играчите на Пепе Бордалас пречупиха Валядолид с по един гол в двете полувремена. Взетият от Барса Марк Кукурея реализира първия в 36-ата минута, а в 82-ата резервата днес Анхел Родригес заби втория. Освен това домакините удариха и една греда в началото на втората част чрез Леандро Кабрера.

Валядолид пък е на другия полюс, тъй като за отбора на бразилската легенда Роналдо това е трето поражение в последните пет кръга, като другите две срещи завършиха наравно. Футболистите дори не са вкарвали гол от пет срещи насам.