Левски пречупи ЦСКА и взе сериозен аванс в серията - отзивите на живо от зала "Христо Ботев"

Аманда Нунес защити успешно титлата си и записа рекорд

Аманда Нунес защити титлата си в категория "петел" в първия шампионски сблъсък на UFC 245 в Лас Вегас. Очакванията бяха за бърза победа на Нунес, която в миналото има победа над Де Рандами с нокаут в първия рунд. Това обаче не се случи и двубоят продължи пълни пет рунда. За Нунес това беше 12-а победа в UFC, което я превърна в рекордьорка в това отношение при жените.
Бразилката се наложи с единодушно съдийско решение над холандката Джърмейн де Рандами (49-44, 49-46 и 49-45), като доминираше на земя във всеки от петте рунда. Нунес успя да свали осем път своята съперничка, която даде сериозен отпор.
Нещо повече - две минути преди края на четвъртия рунд Де Рандами изглеждаше много близо до приключване на мача в своя полза, след като се опита с триъгълник да събмитне съперничката си, но Нунес не позволи това да се случи.
Бразилката понесе доста сериозни попадения, включително летящо коляно в брадичката, но остана устойчива до края. След мача Нунес сподели, че една от целите й е била да покаже, че може да издържи и петрундови схватки.