Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Ривър Плейт взе Купата на Аржентина

Ривър Плейт спечели Купата на Аржентина за 2019 година. "Милионерите" разбиха с 3:0 Сентрал Кордоба във финала на стадион "Малвинас Архентинас" в Мендоса. Голове на Игнасио Скоко (31), Игнасио Фернандес (68), които записаха и по една асистенция, и Хулиан Алварес (72) донесоха третата купа на страната през последните четири години във витрината на "червено-белите". 30 000 фенове на гранда от Буенос Айрес празнуваха рекордния 11-и триумф на Марсело Гаярдо начело на Ривър (никой в историята на клуба не е печелил повече като треньор). Отличието беше под №66 в историята на един от най-големите клубове в Южното полукълбо.

Успехът гарантира участие на клуба в групите на Копа Либертадорес за 2020 година. Именно там бе голямото разочарование на Ривър през тази година,

след като изпусна титлата на Южна Америка в последните секунди
, допускайки обрат от 0:1

срещу Фламенго в 90-ата минута.

На стадиона в Мендоса Ривър не успя да намери своята игра преди почивката, въпреки че бе по-активен. Голът на Скосо в 31-ата минута, който дойде със сериозна доза късмет, обаче освободи играчите на "милионерите".

През втората част футболистите на Гаярдо бяха пълни господари на терена и заслужено вкараха още два гола след красиви комбинации. Първо Скоко подаде на Игнасио в 62-ата минута и резултатът стана 2:0. Интересен факт е,

че двамата вкара по един гол и във финала през 2017 година

, когато Ривър Плейт надви с

2:1

Атлетико Тукуман.

Младокът Алварес завърши страхотна атака на гранда в 72-ата минута и също влезе в историята. Талантливият 19-годишен нападател вече има три гола за клуба, по един в първенството, купата на страната и Копа Либертадорес.

Всичките триумфи на Ривър Плейт в турнира за Купата на Аржентина са под ръководството на Марсело Гаярдо -

2016

,

2017

и

2019 година

.

"Милионерите" имат вече 48 трофея в Аржентина, като дръпна с два пред вечния си съперник - Бока Хуниорс, който има 46. Тимът от "Монументал" има 36 титли и 12 различни купи, докато "генуезците" са с 33 титли и 13 различни купи в страната.

Триумфът за Купата гарантира на Ривър още един финал - този за Суперкупата на Аржентина срещу шампиона Расинг Клуб, който ще се играе на 17 януари догодина.