Монтерей стигна до мач с Ливърпул

Шампионът на Северна Америка Монтерей се класира за полуфиналите на Световното клубно първенство по футбол в Катар. Мексиканският тим победи с 3:2 домакините от Ал-Сад и на полуфинала в сряда ще се изправи срещу шампиона на Европа Ливърпул.
Шампионът на Азия си уреди сблъсък с Фламенго на Световното клубно първенство
Аржентинците Леонел Ванджиони и Рохелио Фунес дадоха аванс от два гола на Монтерей на почивката, но в средата на второто полувреме Багдад Бунеджа върна един гол за катарския тим, воден от легендата на испанския футбол Шави Ернандес. Малко по-късно Карлос Родригес възстанови аванса от два гола на Монтерей, преди в последната минута Абделкарим Хасан да оформи крайното 2:3.