Метц прекъсна победната серия на Марсилия (видео)

Отборите на Метц и Марсилия завършиха наравно 1:1 на "Сен Симфориен" в ранния двубой от днешната програма на 18-ия кръг в Лига 1. Това реми сложи край на серията от шест поредни победи на ОМ, докато домакините останаха без успех в последните си девет мача във всички турнири.

Опа Нгует откри резултата в полза на Метц в 40-ата минута, засичайки центриране на Фабиан Сентонзе. В 52-ата минута “тъмночервените” получиха правото да изпълнят дузпа за фаул на Хироки Сакаи срещу Нгует. Резервният страж на южняците Йоан Пеле обаче спаси удара на Хабиб Диало от бялата точка. Гостите се възползваха от това и стигнаха до равенството с гол на Неманя Радонич в 70-ата минута.

Така Марсилия остава на втората позиция в класирането с актив от 35 точки, а Метц е на 17-ото място с 16 пункта.