Левски с чиста победа над Славия в Суперлигата (видео)

Волейболният отбор на Левски постигна 7-а поредна победа в Суперлигата на България за мъже. Играчите на Андрей Жеков надиграха категорично като гости Славия с 3:0 (25:17, 25:16, 27:25) в мач от предпоследния 10-и кръг на първия полусезон, игран тази вечер в зала "Панайот Пондалов" в столицата.

По този начин "сините" се изкачиха на 4-о място във временното класиране със 7 победи, 3 загуби и 19 точки, но преди края на останалите срещи от кръга. От друга страна пък Славия остава на последната 12-а позиция с едва 1 победа, 9 загуби и 2 точки. В последния 11-и кръг от първия полусезон Левски е домакин на Черно море (Варна), а "белите" гостуват на лидера Хебър (Пазарджик). Срещите са съответно в петък (20 декември) и събота (21 декември) от 18,30 часа.

Левски имаше пълно превъзходство в първите два гейма, като ги спечели с убедителното 25:17 и 25:16. В третия гейм "сините" отново доминираха през повечето време, но все пак Славия вкара интрига и играта стана доста оспорвана. В крайна сметка Левски се пребори и записа чиста победа след 27:25 и 3:0.

Най-резултатен за Левски стана Гордън Люцканов с 12 точки (1 блок, 48% ефективност в атака и 67% позитивно посрещане) за победата. Много силно включване направи юношеският национал Владимир Гърков, който добави 11 точки (1 ас, 77% ефективност в атака и 50% позитивно посрещане) за успеха и бе обявен за MVP на мача. За "белите" влезлият като резерва Апостол Боянов също реализира 11 точки.

СЛАВИЯ - ЛЕВСКИ 0:3 (17:25, 16:25, 25:27)
СЛАВИЯ: Стилиян Асенов 4, Божидар Георгиев 2, Васил Николов 8, Виктор Недялков 7, Виктор Будуров 6, Николай Захариев - Димитър Механджийски-либеро (Апостол Боянов 11, Стивън Димитров, Мирослав Тодоров 1, Георги Андонов-либеро)
Старши треньор: СЕВЕРИН ДИМИТРОВ
ЛЕВСКИ: Делчо Раев 2, Трифон Лапков 9, Гордън Люцканов 12, Самуил Вълчинов 1, Марк МакГивърн 8, Теодор Богданов 3 - Ивайло Лалов-либеро (Владимир Гърков 11, Александър Николов, Милослав Димов 8, Дамян Колев-либеро)
Старши треньор: АНДРЕЙ ЖЕКОВ.