Неочаквана грешна стъпка остави Лестър на 10 точки зад Ливърпул (видео)

Ливърпул вече има 10 точки преднина на върха в Премиър лийг, след като Лестър не успя да победи у дома Норич, завършвайки 1:1 с предпоследния във временното класиране. "Канарчетата" изиграха много силно първо полувреме на "Кинг Пауър Стейдиъм" и поведоха с гол на Теему Пуки (26'). Лестър изравни след автогол на Тим Крул (38'), който прати топката във вратата си след удар с глава на Джейми Варди. След почивката Лестър бе много по-добрият отбор, но играчите на Брендън Роджърс не успя да реализират положенията си, а веднъж и гредата помогна на Крул след удар на Варди.

Двата тима изиграха доста равностойно първо полувреме, в  части от които Норич дори изглеждаше по-опасният отбор.

В 14-тата минута удар на Тилеманс бе избит в гредата от Крул, след което стражът улови. Три минути след това Норич пропусна страхотна възможност. Максимилиан Аарънс центрира остро отдясно към далечната греда, където Теему Пуки се хвърли и засече, но не успя да насочи топката към вратата и я прати встрани. В 22-рата минута и домакините имаха нелош шанс, който не успяха да оползотворят. Мадисън сложи топката на главата на Ндиди, който обаче стреля над вратата.

В 26-ата минута Норич поведе заслужено. Буендия изведе Пууки сам срещу Шмайхел. Финландецът завърши в далечния ъгъл - 1:0.

Лестър обаче успя да изравни още до почивката. В 38-ата минута Мадисън центрира от корнер към близката греда, където Варди засече с глава. Топката летеше успоредно на голлинията, но в опита си да се намеси Тим Крул я насочи към собствената си врата. Варди помисли, че се е разписал в девети пореден мач, но в крайна сметка попадението правилно бе записано като автогол на стража на гостите.

В 48-ата минута Варди отново нямаше шанс да се разпише. Голмайсторът на Лестър получи от Мадисън и премина покрай Крул, но от малък ъгъл нацели близката греда. Няколко минути след това пък стражът на Норич се намеси добре и спаси опасен удар на Варди.

Лестър продължи да бъде далеч по-добрият отбор през второто полувреме, но домакините така и не стигаха до гола. В последните минути Норич също потърси победата, но Пууки, Цимерман и Тетей не успяха да се възползват.